top-rana-pece

loga projekt

delici-linka

Individuální projekt města Chebu na změnu situace

sociálně vyloučených obyvatel města, zejména obyvatel

sídliště Zlatý vrch


delici-linka

TÝDEN SOC SLUŽEB PROJEKT


delici-linka

!Prosíme pozor!

Hledá se zájemce o pracovní pozici asistenta pedagoga v mateřské školce v Březové u Sokolova pro pětiletou holčičku Terezku, která trpí spastickou kvadruparézou a disartrií. Jedná se o poloviční pracovní úvazek (20 hodin týdně). 

- pozice je vhodná například pro maminky na mateřské dovolené, studenty a absolventy či jiné adepty, kteří mají kladný vztah k dětem a jsou ochotni se vzdělávat v této problematice.


- případní zájemci kontaktujte ranou péči na čílse: 702 077 012 nebo přes e-mailovou adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

delici-linka

DNE 24.05.2013 SE RANÁ PÉČE ÚČASTNÍ JIŽ 15. ROČNÍKU BAMBIRIÁDY, AKCE NA KTERÉ SE LIDEM PREZENTUJÍ ORGANIZACE, KTERÉ SVOJI ČINNOST SMĚŘUJÍ NA DĚTI.

PŘIJĎTE SE SEZNÁMIT S AKTIVITAMI RANÉ PÉČE A VYZKOUŠET SI S DĚTMI ŘADU ZÁBAVNÝCH HER, KTERÉ JSME PRO VÁS PŘIPRAVILI.

TĚŠÍME SE NA VÁS V PÁTEK 24.05. NA CHEBSKÉM HRADĚ VE STÁNKU

Č. 8 OD 10:00 DO 17:00 HODIN.

BLIŽŠÍ INFORMACE A MAPU ROZMÍSTĚNÍ ÚČINKUJÍCÍCH NALEZNETE NA TOMTO ODKAZE: http://www.bambiriada.cz/2013.php?goto=CHEB_U&lng=cz

delici-linkaVÁŽENÍ KLIENTI,

DNE 01.05. A 08.05. JSOU STÁTNÍ SVÁTKY, BĚHEM NICHŽ NEJSOU SLUŽBY RANÉ PÉČE POSKYTOVÁNY. MEZI TĚMITO SVÁTKY TEDY 02.,03.,06. A 07.05. JE SOCIÁLNÍ PRACOVNICÍ VYBÍRÁNA DOVOLENÁ.


OD STŘEDY PŘÍŠTÍHO TÝDNE (01.05.) AŽ DO DALŠÍ STŘEDY (08.05.) JE TEDY KANCELÁŘ KLÍČOVÉ AKTIVITY RANÁ PÉČE UZAVŘENA. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

delici-linka


 radniční listy duben 2013

Zdroj: 

Radniční listy - Duben 2013

delici-linka

Název akce:

„Když si geny dělají, co chtějí aneb Downův syndrom“

 

Kdy:

20. března 2013

Začátek v 10 hodin, konec kolem 16 hodiny.

Program:

Ku příležitosti Světového dne Downova syndromu Vás srdečně zveme na akci, která Vás krůček po krůčku provede důležitými milníky rodiny dítěte s Downovým syndromem (DS). Nejdříve se z úst MUDr. Marcela Hasche z Genetiky Plzeň dozvíte, jaká vyšetření budoucí maminka podstupuje a jaké procento dětí s DS se v současnosti rodí v České Republice. Otázkou péče o dítě a rodinu po příchodu na svět se poté bude zabývat MUDr. Miroslav Rákos, praktický lékař pro děti a dorost. S narozením a vývojem dítěte s Downovým syndromem jsou spojené také speciální požadavky na metody výchovy a výuky. K tomuto tématu pohovoří PhDr. Vlasta Šedá, speciální pedagog z Pedagogicko-psychologické poradny v Kadani, ale hlavně také maminka již dospělého syna s DS, který je současně také naším hostem a přednášejícím. Jiří Šedý Vám přiblíží vlastní velmi pestrý život, ve kterém se prosadil jako básník, spisovatel, malíř a herec. Současně pořádá přednášky na různá témata spojená s DS a za jeho aktivity mu byla panem prezidentem Václavem Havlem v roce 2002 předána hlavní cena Olgy Havlové.

V rámci akce máte možnost si prohlédnout malířskou tvorbu Jiřího Šedého

VÝSTAVA JE PRODEJNÍ A CELÝ VÝTĚŽEK NÁLEŽÍ AUTOROVI

Přijďte s námi posedět a popovídat si, přijďte shlédnout krátkometrážní film, ve kterém účinkuje Jiří Šedý, pojďte se zaposlouchat během jeho autorského čtení a v neposlední řadě se s námi pojďte zrelaxovat a vyřádit za pomoci barev a malířských technik Jiřího Šedého v průběhu jeho odpoledního workshopu.

21.3.3lineup

 delici-linka

 Ihned v začátku roku (2013) je třeba opět připomenout, že jsme tu pro Vás :) Z tohoto důvodu jsme v lednu nechali otisknout v Radničních listech rozhovor se sociální pracovnicí rané péče, která přibližuje poslání této sociálně preventivní služby, vymezuje její cíle a popisuje konkrétní způsoby práce s dětmi a rodinami. 

Více informací sedozvíte na straně 14. Město Cheb, Radniční listy - Víte komu pomáhá Raná péče?


delici-linka

Konec roku = revidujeme, přemítáme, ohlížíme se A PŘESTO MÍŘÍME VPŘED!

Koncem roku je třeba zrevidovat, jakým způsobem se nám daří naplňovat cíle, které jsme si v projektu společně s městem Cheb nastavili. V rámci smlouvy jsme se zavázali, že za první půl rok v rámci realizace klíčové aktivity raná péče podpoříme celkem 7 uživatelů. 

Tento cíl byl naplněn - k 31.12. byla smlouva o poskytování sociálně preventivní služby uzavřena s celkem 6 uživateli. Sedmý uživatel byl nakontaktován, splňoval veškeré podmínky pro užívání služby a zároveň o službu projevil zájem. Smlouva však nebyla do konce roku podepsána z důvodu vánočních svátků. Služba Rané péče vykonává intervence v domácím prostředí rodin a přizpůsobuje se tedy časově potřebám rodin. V období Vánoc není ze stran rodin o domácí konzultace přílišný zájem z pochopitelných důvodů. Vánoce jsou svátky klidu a odpočinku, a zároveň nekonečných návštěv ze stran rodinných příslušníků, proto i Raná péče nechává své klienty odpočívat :) a i sedmá osoba podpořená klíčovou aktivitou č.6 raná péče, bude zaevidována až úderem nového roku.


V příštím roce budeme v tempu práce pokračovat. Rodiny se na nás obracejí skrze tyto webové stránky, doposud inzerované zprávy v Radničních listech, přes své známé nebo jsou jim naše služby doporučeny odborníky. Zájem rodin nás velmi těší a podporuje nás v naší aktivitě. I z tohoto důvodu budeme v první čtvrtině roku pořádat osvětovou akci, o které budeme zde informovat později. 

Cílem akce bude nejenom zajištění odborných informací pro rodiny, které je potřebují, dále sprostředkování kontaktu se společenským prostředím, s rodinami, které mohou sdílet podobné osudy a navzájem se podpořit, ale také bychom tak rádi dali znovu vědět všem, kterých se to týká, že jsme tu pro ně. V rámci akce budou nabízeny služby klíčové aktivity a doufáme, že touto příjemnou cestou oslovíme další rodiče, kteří třeba nemají přístup k internetu a mají tak zhoršenou příležitost se o naší službě dozvědět.

delici-linka

Raná péče byla o Vánocích obdarována hračkami pro děti :)

 2012

Rádi bychom touto cestou poděkovali dvěma maminkám z Chebu, které se rozhodly poskytnout hračky, se kterými si jejich děti již nehrají, pro potřeby služby rané péčé. Od jedné z dárkyň jsme dokonce byli obdarováni zcela novými hračkami. Tyto maminky, které nechtěly být jmenovány, nás touto cestou podpořily v půjčování hraček a pomůcek do domácností našich klientských rodin. K tomu, abychom mohli hračky zapůjčovat, je potřebujeme mít v počtu více kusů. Díky těmto dvěma maminkám máme některé hračky úplně nové, které jsme zatím neměli a některé se nám právě zmnožily a my je tak od nového roku začneme zapůjčovat :)


DĚKUJEME, VELMI SI VAŠICH DARŮ VÁŽÍME. A TAKÉ DĚTI, SE KTERÝMI PRACUJEME, BYLY Z HRAČEK NADŠENÉ :)

2012-12-19 08.56.51

delici-linka

Týden rané péče®

(26.11.-02.12.2012)

V rámci této akce, bylo uskutečněno šetření znalostí obyvatel města Chebu o službě rané péče a jejich činností. Cílem bylo nejenom zjistit na jaké úrovni se povědomí o rané péči nachází, ale také hlavně oslovit co nejvíce obyvatel města, tak aby mohly být mezi co nejširší veřejnost rozdistribuovány informační letáky o této službě a nabídka rané péče se tak mohla dostat k těm, kteří jí skutečně potřebují. Celkem bylo osloveno 100 osob v ulicích města. Výsledek šetření nás velmi mile překvapil, ukázalo se, že chebané mají slušný přehled o aktivitách sociálně preventivní služby raná péče. 

- jen občas se objevovaly odpovědi typu: " to je něco pro seniory" či otázky: "ranní péče se poskytuje ráno?"                      :))

 -> tyto odpovědi a otázky bereme jako výzvu v šíření povědomí o rané péči nepolevovat a do budoucna v průběhu příštího roku a celého běhu projektu se snažit o realizaci veřejných akcí, jakou byl i Týden rané péče®, a zvyšovat tak povědomí o nabídce činností, které poskytujeme. Jedním z nevíce důležitých cílů, které si v rámci rozpoutávání společenských debat a setkávání veřejnosti laické i odborné stanovujeme, je vytváření pozitivního společenského prostředí, které rodinám s dětmi s handicapem jednak nabízí ale také dokáže od těchto rodin přijímat, to v čem jsou tyto rodiny velmi specifické a čím hojně oplývají: láska, radost z maličkostí, nemateriální životní hodnoty a hlavně potřeba být si nablízku :)DATA Z ŠETŘENÍ:

Vyhodnocení dotazníku pro veřejnost KA6LETÁK DISTRIBUOVÁNY MEZI VEŘEJNOST V RÁMCI AKCE TÝDEN RANÉ PÉČE:

leták RP projekt - přední strana


leták RP projekt - vnitřní strana


delici-linka


Splňme dětská Vánoční přání

Na chebsku právě probíhá sbírka dárků, jako hraček a čehokoli potřebného pro děti z dětských domovů, kterou iniciovala paní Jana Franková. Sbírka nesoucí název: "Vánoce pro dětské domovy" si dala zacíl postarat se dětem ze tří dětských domovů na chebsku (Cheb, Plesná a Aš) a Krajského kojeneckého ústavu v Karlových Varech o "bohatého Ježíška". Sbírají se hračky čisté, nepoškozené a funkční a odevzdat je můžete každou středu od 10:00 do 12:00 v Chebu na Pražskou 35 (je to za Tescem vjezd k Renaultu). Je to hned pod parkovištěm naproti vjezdu do Renaultu. Zelená brána :). Nebo kontaktujte přímo paní Janu na níže vloženém html odkazu

Nebo jako dlaší možnost využijte kontaktu na nás a my vše potřebné pomůžeme vyřídit.

Více informací naleznete na facebooku této akce: 

http://www.facebook.com/events/399876143419355/

delici-linka

Bližší informace o projektu a všech jeho klíčových aktivitách si můžete přečíst v Radničních listech z října roku 2012. Dozvíte se mimo jiné, kde jednotlivé služby můžete vyhledat, jaká je provozní doba a kontaktní údaje na pověřené osoby. Blíže pod tímto odkazem na straně 13.: Město Cheb,Radniční listy - říjen 2012

delici-linka

Dne 06.08. 2012 byl odstartován Individuální projekt města Chebu na změnu sociálně vyloučených obyvatel města, zejména obyvatel sídliště Zlatý vrch. V rámci tohoto projektu bude také obyvatelům města Chebu, Sokolov, Jáchymov, Teplá a Toužim poskytováná sociální služba Raná péče a to až do ukončení projektu dne  30.04.2015.

V rámci tohoto projektu podpoří raná péče unikátně minimálně 40 rodin a to v tomto rozložení:

 - do konce roku 2012: 7 uživatelů

 - za rok 2013: 13 uživatelů

 - za rok 2014: 13 uživatelů

 - rok 2015 do 30.04.: 7 uživatelů

 

V této sekci (AKTUALITY), bude průběžně zveřejňováno, jak se daří naplňovat cíle a počty podpořených osob, jak bylo v projektu naplánováno. Dále se zde dozvíte o všech informacích v tisku, které o klíčové aktivitě Raná péče zveřejníme, a v neposlední řadě zde budeme uveřejňovat aktivity, které směřují nejen k rozšiřování povědomí o rané péči, ale které také naplňují jeden z nejdůležitějších cílů rané péče: vytváření podmínek rodině a dítěti pro sociální integraci, tedy aktivní zapojování rodiny do běžného života. Jednou z forem naplňování tohoto cíle budou osvětové akce, díky nimž se rodiny nejen dozví mnoho odborných informací, ale také dostanou šanci si mezi sebou vytvořit neformální vazby, podpůrné skupiny, které by umožnily sdílení informací a vytvoření přirozených záchraných sociálních sítí.