detail-pec-sl

Úvod  >  Střípky stáří - Příběhy

Příběh, který jsem napsala na papír, není humoreskou a ani nikoho nedojme k slzám.

Je to příběh o tom, že pomáhat, empaticky se vžít do situace jiných, aktivně naslouchat je přirozené a lidské. Budou to 2 měsíce, co jsem dostala nového klienta.

Pán ze začátku byl spíš uzavřený, moc nekomunikoval a nedůvěřoval mi. Den za dnem jsem se snažila s klientem navázat hovor, pokládala jsem mu otázky ohledně jeho zdravotního stavu a to když jsem viděla, že se necítí dobře. Asi po 2 týdnech mojí snahy mi klient začal důvěřovat a oblíbil si mě.

 

Původně jsem chtěla psát o něčem jiném, ale byla jsem přesvědčena, že mám napsat o tom, co jsem zažila poslední dobou. Prý je to takové ze života.

Takže jsem začala dělat takovou brigádičku u pečovatelské služby. Zavolala mi šéfová, jestli jim nechci pomoc. Nabídku jsem přijala. Jedná se o rozvoz obědů pro seniory. (Se šéfkou pečovatelské služby se známe dlouho, ráda jim pomůžu. Zakládaly jsme spolu občanské sdružení Autistik – sdružení rodičů, co máme děti s poruchou autistického spektra.)

První dny se seznamuji s klienty, většinou jsou to starý, opuštěný a nemocný lidičky. Také máme tři slepce. Jednomu dokonce chybí dva prsty na pravé ruce, ale je plně funkční. Je hezké pozorovat, jak se s klienty sbližujeme. Napřed si vyměňujeme úsměvy, pak mi popřejí třeba hezký den, nebo odpoledne. Před Vánoci mi moji oblíbenci strkají i malé dárečky.

 

slunceJe krásný sluneční srpen, teploty venku se pohybují kolem 30 stupňů. Naše pečovatelská služba funguje na 100 %, všichni jsme maximálně vytížený a to horko venku nám dává zabrat, ale i přes nesnesitelně vysoké teploty se snažíme naším klientům dát veškerou péči a podporu. Oni na oplátku nás taktéž odmění milým slovem, nebo sklenicí vody.

 


Akce - Nepřehlédněte

Online

Právě připojeni - hostů: 55 

Finanční podpora - PS

Sociální služba pečovatelská služba je v roce 2018 poskytována za finanční podpory Karlovarského kraje.

logo-karlovarsky-kraj