top-balneo

Úvod  >  Ozdravné procedury

Nabídka ozdravných procedur

mezera

Klasická masáž mezera
Klasická masáž zad a šíje
Klasická masáž je vhodná zejména pro uvolnění svalů a kloubů celého těla, jejich rehabilitaci a lepší regeneraci. Je oceňována nejen při bolestech v oblasti páteře, ale působí efektivně i na zlepšení činnosti všech vnitřních orgánů a v neposlední řadě i nervové soustavy.
 mezera
Účinky masáže
 • uvolňuje bolestivé a napjaté svaly
 • uvolňuje kloubní blokády
 • usnadňuje celkové tělesné uvolnění
 • přináší tělesnou i duševní pohodu
 • pomáhá při bolestech hlavy
 • povzbuzuje krevní oběh, urychluje vylučování
  odpadních látek a zlepšuje přísun kyslíku a živin
 • zlešpuje prokrvení kůže a podkoží
Masáž plosky nohy
mezera
Masáž plosky nohy
Reflexní masáž plosky nohy vychází ze starověkých čínských léčebných metod. Je prováděna na plosce i nártu obou nohou, kde je jako reflexním zrcadlem zobrazeno celé tělo se všemi svými orgány. Úvodem je sestava speciálních relaxačních a uvolňovacích hmatů, jejichž cílem je velmi příjemné uvolnění početných drobných kloubů, vazivových struktur a svalů chodidla. Při prohřátí celé nohy se uplatňuje energetická síla dotyku, tření či hlazení, prokrví se celá oblast chodidla i nožní klenby a reflexivně se stimuluje postupně celý organismus.
 mezera
Účinky masáže
 • odstranění pocitu těžkých nohou
 • uvolnění blokád v oblasti nohou
 • relfexivně ošetří bolest pátěře a hlavy
 • pozitivní ovlivnění krevního oběhu
 • zmírnění bolesti, posílení imunity, urychlení detoxikace organismu
 • léčebné a preventivní účinky na bolesti svalů, kloubů, páteře a hlavy
 • pomocná léčba u funkčních poruch trávení a vylučování
 • uvolnění psychického napětí, stresu a léčí nespavost
Slatinný zábal
mezera
Slatinný zábal
Slatinný zábal působí při prohřívání organismu. Je to dáno fyzikálními vlastnostmi slatiny. Slatina má vysokou akumulační schopnost udržet teplo. Organismus se prohřívá pomalým a šetrným způsobem. Toto zahřátí způsobuje zvýšené prokrvení tkání i celého organismu, uvolnění svalového napětí, zmenšení bolesti. Kromě tohoto analgetického a regeneračního účinku má aplikace slatinných zábalů i protizánětlivý a antibakteriální účinek.

Indikací slatinných zábalů jsou téměř všechna běžná onemocnění hybného aparátu, například artrida, artrózy, bolestivé syndromy páteře i kosterních svalů a stavy po kloubních náhradách a v předoperační přípravě před plánovanou kloubní náhradou.

Parafínový zábal rukou
mezera
Parafínový zábal rukou
Parafínové zábaly rukou představují proceduru, která kombinuje zdravotní a estetické účinky. Během zábalu dochází k předání tepla a účinných minerálů do pokožky, zvyšuje se její prokrvení a změkčení. Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást léčby, zejména pak při degenerativním onemocnění kloubů rukou. Parafín také působí blahodárně na nervovou soustavu, jelikož na dlaních jsou nervová zakončení. Pravidelnými parafínovými zábaly rukou dojde i k uvolnění drobných kloubů a ztuhlého zápěstí.
Čokoládová masáž
mezera
Čokoládová masáž a zábal
Čokoládová masáž vzbuzuje potěšení a požitek, který působí pozitivně na smysly a na celkovou harmonii mezi tělem a myslí. Je to výjimečný prostředek proti stresu a špatné náladě. Je harmonizující a jemně stimulující. Čokoláda dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopamínu a uvolňovat endorfíny a serotonin, zdroje štěstí. Díky čokoládové masáži tělo přes pokožku vstřebává vitaminy, aminokyseliny, minerály, antioxydanty. Má také příznivý vliv na činnost srdce a detoxikaci, odplavení nežádoucích a toxických látek.
Medová masáž
mezera
Medová masáž
Med se již po tisíciletí používá jako přírodní prostředek a to nejenom vnitřně, ale i ve formě masáží. Medová masáž má blahodárný účinek pro celé tělo a to nejen z hlediska léčebného, ale také preventivního. Je to velmi účinná detoxikační metoda. Medová masáž je vhodná při únavě, vyčerpání, napětí, neklidu, slabosti v důsledku stresu, stáří, u chronických onemocnění, včetně kloubních chorob.
 

Online

Právě připojeni - hostů: 100