top-jesle

Úvod  >  Novinky
PDF
Tisk
Email

Muzeum Cheb rozzářily vánoční hvězdy – i ta naše…

Již tradiční předvánoční klání si pro školky, základní a střední školy v regionu připravilo Muzeum Cheb. Letos se soutěž nesla v duchu výrobků na téma Betlémská hvězda.

Lidé měli možnost o nejlepší práce hlasovat celkem 14 dní. Následně hlasy muzejní pracovníci vyhodnotili. Celkem se hlasovalo pro čtyři kategorie, a sice mateřské školy, 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ a střední školy.
kategorie MŠ: 1. MŠ Zlaťáček – odd. Jablíčko

2. Jesle a stacionář pro děti s očními vadami – odd. Rybičky
3. MŠ Hazlov – odd. Berušky

separator-stacionar

Ve výtvarné soutěži excelovaly také děti s očními vadami

Skoro tři desítky soutežních prací a více než dva tisíce hlasů pro ně. To byla výtvarná soutež, kterou pořádalo chebské muzeum. Účastníci měli vytvářet velikonoční dekorace, které byly umístěné v prostorách muzea, a návštevníci pak mohli rozhodnout o vítězi. 

Celou zprávu si ve formátu PDF zobrazte kliknutím zde

separator-stacionar

Děti ze stacionáře nejvíce zaujali oslíci Tonina a Madla

Jaké to je být chovatelem hospodářských zvířat si vzykoušely děti z očního stacionáře v Chebu. Čím a jak krmit ovce, jak vykydat kozám nebo jak podojit krávu, to vše si vyzkoušely deti ze třídy Rybiček na Školním statku v Dolních Dvorech.

Celou zprávu si ve formátu PDF zobrazte kliknutím zde

separator-stacionar

Broučci si zactvičili se seniory

Při jedné z procházek jsme přišli k nedalekému penzionu, který děti ze třídy Broučků ze Stacionáře pro děti s očními vadami zaujal tím, že na lavičkách sedělo několik seniorů, kteří na děti mávali.

Celou zprávu si ve formátu PDF zobrazte kliknutím zde

separator-stacionar

Rekordní výtežek z festivalu poputuje do stacionáře pro děti s očními vadami „Pořadatele festivalu sice neznám, ale určite má velké srdce,“ rekl Tomáš Veselý z Chebu – Uskutečnil se už tretí rocník country festivalu 'West Country Fest'. Ten je unikátní tím, že výtežek z něj putuje každoročně do některého zařízení či ústavu, které se věnují potřebným. Letos byly rekordní částkou obdarovány Jesle a stacionář pro deti s očními Celou zprávu si ve formátu PDF zobrazte kliknutím zde

separator-stacionar

Děti poznávaly krásy Chebu a pochutnaly si na Valdštejnove koláči – Záměrem tématu 'Moje mesto' je uvést deti do světa kultury a umění. Hravou a prožitkovou formou jim priblížit památky našeho města. Děti také navštívily pekařskou prodejnu, ve které dostaly k ochutnání Valdštejnuv kolác. Celou zprávu si ve formátu PDF zobrazte kliknutím zde

separator-stacionar

 „Rybicky“ ze stacionáre pro děti s očními vadami se na Chebském hrade staly členy královské družiny – Hravou a prožitkovou formou se děti z očního stacionáře pro děti s očními vadami dozvídají díky tématu 'Moje město' o krásách, zajímavostech a památkách Chebu a okolí. Celou zprávu si ve formátu PDF zobrazte kliknutím zde

separator-stacionar

Děti už ví, proč si umývat ruce (listopad 2011)
Líbivé písničky dvojice Vanda a Standa, kteří přijeli z Prahy se zábavným programem pod názvem „Přijde k nám návštěva“ se rozezněly v Jeslích a stacionáři pro děti s očními vadami v Chebu.
alt

separator-stacionar

Předškoláci se naučili třídit odpadky (říjen 2011)
Tak kam s plastovými lahvemi, kam s papíry a jinými odpadky? To se naučily ratolesti ve Stacionáři pro děti s očními vadami v Chebu s popelničkou Jájou.
Jak třídit odpad, to se učily děti ve Stacionáři pro děti s očními vadami v Chebu. Na návštěvu k nim přijela popelnička Jája, o které jim vyprávěla Olga Písecká.
„Projekt Duhový svět popelničky Jáji běží už čtvrtým rokem a financuje ho Karlovarský kraj, odbor životního prostředí. Ročně se jej zúčastní asi 1 400 dětí z mateřských škol a prvních tříd základních škol v celém kraji,” upřesnila.
O co vlastně šlo? Olga Písecká s sebou přivezla malé plastové kontejnery v barvách, se kterými se děti běžně setkávají na ulici, a učila je, jaký odpad kam patří. Aby to ratolestem usnadnila, byly na popelnicích obrázky. „Každodenní situace využíváme k tomu, abychom dětem vysvětlily, že záleží na každém z nás, jak to v našem okolí bude vypadat,” zmínily přítomné učitelky. „Vysvětlujeme dětem, proč je třeba třídit odpad,” dodaly.
Ale nebylo to tak jednoduché, jak to zpočátku vypadalo. některé z dětí si pletly barvičky, jiné by pro změn chtěly být co nejaktivnější, jako například malá Nikolka.
Do plastových kontejnerů nejprve děti třídily jen obrázky s odpady, na samý závěr vysypala Olga Písecká mezi předškoláčky skutečné plastové lahve a další věci. Všechny odpadky nakonec skončily ve správných popelnicích.
Autor: Deník/ Nataša V. Šmatová
alt

separator-stacionar

Velká podzimní soutěž (listopad 2010)
Třída Rybiček vyhrála hlavní cenu ve Velké pozdimní soutěži pro MŠ. Jako výhru děti obdržely 60 vstupenek na představení „Hurvínkův popletený víkend“.
alt

separator-stacionar

Soutěž „Báječná školka“ (červen 2010)
Třída Rybiček vyhrála 3. kolo velké jarní soutěže pořádané „Báječnou školkou“.
alt

separator-stacionar

Broučci u starosty (červen 2010)
Děti ze třídy Broučků navštívili pana starostu.
alt

separator-stacionar

Tajemné divadelní zákulisí... (únor 2010)
Novinový článek v Chebském deníku ze dne 25. 2. 2010.
alt

separator-stacionar

Cheb se zaplnil piráty z Karibiku (únor 2010)
Novinový článek v Chebském deníku ze dne 18. 2. 2010.
alt

separator-stacionar